Ndërlidhjet

KABUL


Burimet pranë forcës ndërkombëtare paqeruajtëse në Afganistan kanë bërë të ditur se kanë filluar hetimet lidhur me një shpërthim në Kabul, i cili ndodhi ndërsa kalonin 2 automjete të paqeruajtësve. Nga shpërthimi u vra një civil afgan dhe u plagosën 3 të tjerë, ndërsa nuk ka pasur dëme në anën e paqeruajtësve.
XS
SM
MD
LG