Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush do të takohet në Uashington me liderët e Kongresit për të diskutuar politikën e administratës ndaj Irakut.
Bush tha se ende nuk ka vendosur rreth përdorimit të forcave ushtarake amerikane për përmbysjen e presidentit irakien Saddam Hussein.
Sekretari i mbrojtjes Donald Rumsfeld tha dje se Saddami paraqet kërcënim të papranueshëm për botën.
Rumsfeld dhe sekretari i shtetit Colin Powell, e kanë quajtur dredhi sugjerimin e fundit të Irakut, se inspektorëve të armëve do t’u lejohet kthimi në kushte të caktuara.
XS
SM
MD
LG