Ndërlidhjet

SEUL


Arritë në 119 bilanci i viktimave nga tajfuni më i madh në 43 vitet e fundit që e goditi Korenë e Jugut.
Qendra për emergjenca ka njoftuar se 65 njerëz të tjerë konsiderohen të zhdukur.
Tajfuni solli reshje të mëdha të shirave në këtë vend, që arritën në 89 centimetra, duke shkatërruar ura, hekurudha dhe autostrada, ndërsa u përmbytën edhe mijëra shtëpi.
XS
SM
MD
LG