Ndërlidhjet

JOHANESBURG


Delegatët e samitit për Tokën që përfundon sot në Johanesburg janë pajtuar për projekt planin e aksionit për luftimin e varfërisë dhe mbrojtjen e mjedisit, që pritet ta miratojnë mbi 100 burra shtetesh.
Plani synon që deri në vitin 2015 të përgjysmohet numri i njerëzve që fitojnë më pak se një dollar në ditë, duke rauajtur njëherit burimet e Planetit për breznit e ardhëshme.
XS
SM
MD
LG