Ndërlidhjet

KAIRO


Ministrat e Jashtëm të vendeve të Ligës arabe po diskutojnë lidhur me Irakun në fillim të takimin dyditësh në Kajro, derisa qeveritë arabe kanë shfaqur kundërshtimin e tyre ndaj çfarëdo aksioni ushtarak kundër Irakut.
Mirpo ato njëherit i kanë bërë thirrje Bagdadit që t,u përmbahet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe të lejojë kthimin e inspektorëve për armatimin.
XS
SM
MD
LG