Ndërlidhjet

SHTUTGART


Në Gjermani këto ditë është arrestuar një turk etnik dhe e fejuara e tij amerikane të dyshuar se planifikonin të bombardojnë në 11 shtator instalime ushtarake amerikane në Hajdelberg apo vetë qytetin.
Autoritetet gjermane thanë se hetuesit kanë gjetur në banesën e tyre materje shpërthyese dhe fotografinë e Osama bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG