Ndërlidhjet

UASHINGTON


Avionët britanikë dhe amrikanë kanë sulmuar një qendër komanduese dhe kontrolluese ushtarake në jug të Irakut.
Komanda qëndrore e Shteteve të Bashkuara tha se sulmi ishte reagim ndaj atyre që i quajti “akte të fundit armiqësore të Irakut” në zonën jugore të fluturimeve të ndaluara.
XS
SM
MD
LG