Ndërlidhjet

PESHAVAR


Gjatë konfrontimeve të fiseve rivale afgane, Balkhel dhe Sabaru për çështje pronësie në veri të qytetit Khost janë vrarë 7 persona dhe plagosur rreth 20 të tjerë.
Provinca Khost, pran kufirit me Pakistanin, është një nga rajonet kryesore ku operojnë trupat amerikane në përndjekje të forcave al kaidase dhe talibane që u arratisën në rajonet malore pas kollapsit të regjimit taliban.
XS
SM
MD
LG