Ndërlidhjet

KEMBRIXH/MASAÇUSETS


Presidenti i Pakistanit , Pervez Musharraf, gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara ka përsëritur mbështetjen e tij të luftës ndërkombëtare kundër terrorizmit.
“Pakistani është anëtar i vijës së parë të frontit të koalicionit ndërkombëtar kundër terrorizmit dhe po i jep kontribut esencial luftës kundër terrorizmit. Islami, siç fletë vetë emëri, është besim i paqës dhe tolerancës dhe nuk mbështet dhe as e falë terrorizmin”, deklaroi presidenti i Pakistanit.
XS
SM
MD
LG