Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO dhe Bashkimi Evropian kanë përshëndetur mbajtjen e zgjedhjeve në Maqedoni në atmosferë paqësore si një hap të rëndësishëm për ruajtjen e paqës në ate vend të Ballkanit.
“Këto zgjedhje janë hap vendimtar në drejtim të duhur e NATO do të qëndrojë në anën tuaj dhe do të vazhdojë të mbështesë konsolidimin e paqës dhe stabilitetit në vend”, ka deklaruar sekretari i përgjithëshëm i Aleancës, George Robertson.
Javier Solana ka thënë se Maqedonia tash mund të shohë një ardhmëri më të ndritur Evropiane.
XS
SM
MD
LG