Ndërlidhjet

LONDËR


Rreth 2 mijë trupa britanike, që gjenden në Kosovë dhe Bosnjë, do të tërhiqen nga rajoni deri në pranverën e ardhshme, kanë bërë të ditur burimet zyrtare britanike.
Kjo tërheqje do të bëjë që në Kosovë të mbeten rreth 900 trupa britanike dhe në Bosnjë 1500.
XS
SM
MD
LG