Ndërlidhjet

MERDAR


Disa dhjetra refugjatë serbë bllokuan pikën e kalimit në Merdar, duke kërkuar kthimin në Kosovë.
Bllokimi nisi pasi policët e Kombeve të Bashkuara dhe trupat paqeruajtëse të NATO-s nuk lejuan kalimin e pikës së kufirit.
Refugjatët serbë thanë se do të bllokonin pikëkalimin çdo ditë derisa të lejoheshin të ktheheshin.
XS
SM
MD
LG