Ndërlidhjet

RAMALLAH


Trupat izraelite vranë 4 demostrues palestinezë në Ramallah dhe një të mitur në Nablus, derisa mijëra njerëz nuk përfillën orën policore dhe protestuan vërsuljen tre-ditëshe të forcave izraelite kundër selisë së Yaseer Arfat.
Forcat izraelite kanë shkatërruar të gjitha objektet pranë selisë, përveç atij ku rri Arafat, duke e lënë pa ujë dhe lidhje telefonike.
Izraeli tash kërkon dorëzimin e 50 burrave që thotë se janë terroristë dhe ndodhen brenda objektit.
Ndërkohë po rritet gjithnjë më shumë dënimi ndërkombëtarë i këtyre aksioneve izraelite.
XS
SM
MD
LG