Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka bërë të ditur se do të marrë në konsideratë rezolutën e mbështetur nga Shtetet e Bashkuara dhe Britania për përdorimin e forcës nëse Iraku dështon të përmbushë kërkesat e Kombeve të Bashkuara për inspektimet e armëve.
Por zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme tha se zyrtarët kinezë nuk kanë parë asnjë projekt të rezolutës së propozuar.
XS
SM
MD
LG