Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe NATO kanë filluar stërvitje të përbashkëta në të cilat ekipet speciale ushtrojnë operacione shpëtimi në raste kontaminimi kimik, biologjik dhe radioaktiv nga sulme terroriste.
Në stërvitjet që zhvillohen në bazën e ministrisë ruse të Emergjencës afër Moskës, marrin pjesë 1200 vetë dhe vëzhgues nga më se 30 vende.
XS
SM
MD
LG