Ndërlidhjet

NJU DELHI


Në shtein Guxharat të Indisë u dërguan 3.000 ushtarë nga droja e trazirave midis hindusëve dhe myslimanëve, pasi dy persona të armatosur sulmuan një tempull hindu dhe vranë së paku 29 njerës.
Trupat speciale të Indisë, pas 14 orë konfrontimi, depërtuan në tempull dhe vranë sulmuesit. Grupi Tehrik-e-Kasas, apo Lëvizja e Hakëmarrjes, i panjohur më parë, mori përgjegjësinë për sulmin në tempuj.
XS
SM
MD
LG