Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush deklaroi se rrethimi i selisë së liderit palestinez Yasser Arafat nga ana e Izraelit, nuk i ndihmon Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre, të cilët përpiqen të promovojnë shtet të pavarur palestinez.
George Bush tha se forcat politike në Lindjen e Afërt duhet t'i ndërtojnë institucionet e nevojshme, që shteti palestinez të mund të lindë në paqe.
XS
SM
MD
LG