Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në kryeqytetin e Kosovës filloi Konferenca dyditëshe e Paktit të Stabiliteteit për Evropën Juglindore ku ishin edhe presidenti dhe kryeministri i Kosovës, Ibrahim Rugova dhe Bajram Rexhepi.
Duke folur në hapje të konferencës, ata kanë theksuar se Pakti i Stabilitetit mund t,a ndihmojë Kosovën dhe me këte rast kanë përmendur projektin e rrugës Durrës-Prishtinë.
Presidenti dhe kryeministri kanë theksuar vendosmërinë e institucioneve të Kosovës që të qëndrojnë në rrugën e integrimeve Evropiane.
XS
SM
MD
LG