Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe Britania kanë rënë dakort lidhur me projekt rezolutën e re të Kombeve të Bashkuara për Irakun, ka bërë të ditur, sekretari amerikan i shtetit, Kolin Pauell.
Nënsekretari i shtetit për çështjet politike, Mark Grosman, gjendet sot në Paris dhe nesër udhëton drejt Moskës, për të marrë mbështetjen për projekt rezolutën.
XS
SM
MD
LG