Ndërlidhjet

WACO/TEKSAS


Shtëpia e Bardhë i ka hedhur poshtë kritikat e Rusisë për sulmet amerikane dhe britanike kundër Irakut.
Zëdhënësi Ari Fleischer tha se Iraku ishte ai, i cili në dy javët e shkuara, 67 herë i sulmoi aeroplanët e aleatëve në zonën e ndalim-fluturimeve.
Ministria e jashtme ruse sugjeroi se sulmet e fundit nga ajri të aeroplanëve amerikanë dhe britanikë janë ndërmarrë në kohën kur në Vjenë bisedohet për procedurat rreth lejimit të kthimit të inspektorëve të Kombeve të Bashkuara në Irak.
XS
SM
MD
LG