Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kah fundi i këtij muaji, Këshilli i Sigurimit do ta dërgoj një mision në Kosovë dhe në Beograd, për të paraqitur mbështetje për zgjedhjet lokale në Kosovë, më 26 Tetor, kanë informuar sot diplomatët. Këtë vizitë ky mision do ta realizoj prej 25 e deri më 27 Tetor të këtij viti. Kryesues do të jetë ambasadori norvegjez, Ole Peter Kolby, informon agjencia Reuters.
XS
SM
MD
LG