Ndërlidhjet

DUSHANBE


Presidenti i Uzbekistanit, Islam Karimov citohet të ketë thënë se Shtetet e Bashkuara duhet të mbajnë praninë në Azinë Qendrore sa kohë do të jetë e nevojëshme “për të garantuar paqën dhe stabilitetin” në rajon.
Karimov i ka bërë këto komente me të arritur në Dushanbe, kryqytetin e Taxhikistanit, në samitin e vendeve të Azisë Qendrore.
XS
SM
MD
LG