Ndërlidhjet

PARIS


Prefekti i Parisit, Bertrand Delanoe është plagosur lehtë kur mbrëmë ishte sulmuar me thikë nga një 39 vjeçar në ambientet e komunës gjatë një manifestimi kulturor.
Delanoe u shtrua në spital pas sulmit, por mjekët thanë se ai ka marrë lëndim të lehtë dhe jeta e tij nuk është në rrezik.
XS
SM
MD
LG