Ndërlidhjet

RAMALLAH


Havier Solana, shefi i diplomacisë evropiane, ka shprehur indinjatën e tij ndaj vrasjes së 12 palestinezëve dhe plagosjes se 80 të tjerëve nga sulmet izraelite.
“Gjendja është dhe më dramatike, pasi kjo ndodhi në të njëjtën kohë me përpjekjet e popullit palestinez për të dalë nga rrethi i dhunës”, deklaroi Solana për mediat.
Solana ka mbërritur në rajon gjatë fundjavës, ku është takuar me zyrtarë izraelitë, ndërsa sot pritet të takohet në mbrëmje me Jaser Arafatin.
XS
SM
MD
LG