Ndërlidhjet

JERUSALEM


Krahu ushtarak i lëvizjes radikale Hamas ka marrë përsipër përgjegjësinë lidhur me atentatin vetvrasës në Tel Aviv, ku u humbi jetën një grua izraelite dhe u plagosën disa të tjerë.
Ndërkaq një 14 vjeçar palestinez ka vdekur sot nga plagët e marra si pasojë e aksioneve të forcave izraelite në Rripin e Gazës, duke e çuar në 17 numrin e viktimave.
XS
SM
MD
LG