Ndërlidhjet

KUVAJT


Ministri i Brenëdshëm i Kuvajtit,Al Sabah ka thënë në parlament se disa nga të arrestuarit lidhur me sulmin nga fillimi i javës kundër marincave amerikanë që stërviteshin në një ishull kuvajtian, kanë treguar se i takojnë grupit terrorist al Kaida.
Zyrtarët thanë se rreth 15 anëtarë të celulës kuvajtiane besohet të jenë të ndërlidhur me ate sulm që la të vdekur një marinc dhe të plagosur një tjetër, kurse sulmuesit u vranë nga maricat tjerë.
XS
SM
MD
LG