Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i OKB-së dënon me një rezolutë sulmet me bomba në Indonezi dhe u bënë thirrje të gjitha vendeve të bashkëpunojnë për gjetjen e fajtorëve dhe të luftojnë të gjitha format e terrorizmit.
Rezoluta e quan sulmin në Bali “akt terrorizmi ndërkombëtar që paraqet kërcënim për paqën dhe sigurinë ndërkombëtare”.
XS
SM
MD
LG