Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aviacioni amerikan dhe britanik ka bombarduar një qendër komanduese- kontrolluese afër Al Kut në zonën jugore të fluturimeve të ndaluara në Irak, pasi kundër tyre ishte shtirë më parë, njofton armata amerikane.
Shtetet e Bashkuara dhe Britania 50 ditë kanë raportuar sulme të këtilla gjatë këtij viti,thotë Agjencia Associated Press.
XS
SM
MD
LG