Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zgjedhjet presidenciale serbe duhet të përsëriten sepse në rundin e dytë dolën vetëm 45.46 për qind të votuesve, kurse minimumi ligjor është 50 përqind, konkludoi Komisioni zgjedhor.
Por kandidati për president të Srebisë,Vojisllav Koshtunica, ndërmori betejë ligjore për kontestimin e anulimit të zgjedhjeve, duke pohuar se dalja në votime ka qenë mbi 50 përqind dhe se ai ka fituar.
XS
SM
MD
LG