Ndërlidhjet

GAZA


Tanket izraelite kanë granatuar një rajon banimi në qytetin Rafah në Brezin e Gazës, duke vrarë 7 njerës dhe plagosur 36 të tjerë, thanë burime spitalore palestineze.
Sipas banorëve të atjeshëm granatatat kanë qëlluar edhe selinë e një Agjencie të OKB-së, shkollën dhe disa shtëpi, kurse në mesin e të vrarëve ndodhen edhe dy gra dhe një nxënës.
XS
SM
MD
LG