Ndërlidhjet

PODGORICË


Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, pas fitores në zgjedhjet e djeshme parlamentare, ka thënë se do të formojë pa humbur kohë qeverinë e re, në shërbim të qëndrueshmërisë së vendit.
Partia e Gjukanoviçit ka fituar shumicën absolute dhe mund ta krijojë e vetme qeverinë e re, ndërkohë që është bërë e ditur se në qeveri do të ftohen dhe partitë shqiptare.
OSBE-ja i ka vlerësuar zgjedhjet në përputhje me standartet ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG