Ndërlidhjet

SARAJEVË


Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanovic, ka deklaruar se do të propozojë që në qeverinë e re të vendit të tij të përfaqesohen dhe shqiptarët, pavarësisht se koalicioni i tij ka fituar shumicën e mjaftueshme për të formuar qeverinë dhe i vetëm.
Gjukanoviç ka shtuar se është i befasuar me fitoren bindëse të koalicionit të tij për Malin e Zi evropian.
XS
SM
MD
LG