Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Projekt rezoluta amerikane për çarmatimin e Irakut i është paraqitur të 15 vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit.
Ambasadori rus në Kombet e Bashkuara, Sergei Lavrov, ka thënë se nuk e pranon projektin amerikan.
Rusia është anëtare e përhershme e Këshillit të Sigurimit, me të drejtë vetoje.
Diskutimet mbi projekt rezolutën nisën dje në Këshillin e Sigurimit dhe pritet të përfundojnë të premten.
XS
SM
MD
LG