Ndërlidhjet

KAROLINA E VERIUT


Presidenti amerikan George Bush, ka përsëritur sot gjatë një takimi në Karolinën e Veriut se vendi i tij është i vendosur të çarmatosë Irakun, me apo pa Kombet e Bashkuara.
15 vendet anëtare të Këshillit të Sigurimit po diskutojnë projekt rezolutën amerikane për Irakun.
Pritet që diskutimet të vazhdojnë dhe nesër.
XS
SM
MD
LG