Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut ka bërë të ditur se do të nënshkruajë një marrëveshje për mos-sulmim me Shtetet e Bashkuara, si një hap drejt zgjidhjes së shqetësimeve lidhur me programin e saj bërthamor.
Zyrtarë të ministrisë së jashtme kanë bërë të ditur se Penjangu është i gatshëm të bëjë një marrëveshje me Shtetet e Bashkuara, nëse Uashingtoni e njeh sovranitetin e Koresë së Veriut, siguron mos-sulmin dhe nuk pengon zhvillimin ekonomik të Koresë.
XS
SM
MD
LG