Ndërlidhjet

MOSKË


Nga spitalet e Moskës janë liruar 405 pengje të trajtuar, ndërsa për shërim të mëtejm kanë mbeture edhe 145. Prej tyre 45 janë në gjendje të rëndë për shkak të helmimit me një gaz deri më tash të panjohur që e përdorën forcat ruse për t'i dhënë fund krizës me pengjet.
Numri i viktimave në mesin e pengjeve ka arritur në 117.
Gjatë ditës sërish është prononcuar presidenti rus, Vladimir Putin:
"Dëshiroj të theksoj se Rusia kurrë nuk do të bëjë marrëveshje me terroristët dhe nuk do të bie pre e shantazheve të tyre", ka thënë presidenti rus Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG