Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit njofton se po ndërmerr një fushatë të madhe për sensibilimizimin e publikut rreth faktit se myslimanët në Shtetet e Bashkuara nuk janë aspk një pakicë e persekutuar.
Zëdhënësi Riçard Bauçër tha dje se fushata kap një vlerë prej 15 milion dollarësh dhe do të fillojë këtë javë në Indonezi, me një seri dokumentarësh televizivë që portretizojnë amerikanët myslimanë.
XS
SM
MD
LG