Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ka filluar darka e punës mes kryeadministratorit të Kosovës, Mihail Shtajner dhe drejtuesve më të lartë të institucioneve dhe politikës kosovare.
Kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova, kryeministri Bajram Rexhepi, kreu i parlamentit Nexhat Daci si dhe Hashim Thaci, kryetar i Partisë Demokratike dhe Rramush Haradinaj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës po diskutojnë me zotin Shtajner lidhur me situatën pas zgjedhore në vend.
Mësohet se kryeadministratori Shtajner do të udhëtojë nesër drejt Beogradit për t’u takuar me presidentin jugoslav, Vojisllav Koshtunica.
XS
SM
MD
LG