Ndërlidhjet

XHAKARTË


Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot brigjet veri-perëndimore të Indonezisë duke shkaktuar plagosjen e 42 personave dhe rrafshimin e dhjetra ndërtesave.
Epiqendra e tërmetit 7,7 ballë të shkallës Rihter ishte në Oqeanin Indian rreth 200 kilometra larg tokës.
XS
SM
MD
LG