Ndërlidhjet

KHABAROVSK


Ministri rus i mbrojtjes Sergei Ivanov, ka bërë të ditur se janë ndërprerë planet për të tërhequr një numër të forcave ruse nga Cecenia.
Vendimi për të mos pakësuar trupat ushtarake dhe ndërmarrjen e aksioneve të reja në Ceceni, është marrë nga vetë Ivanov, pas zhvillimeve të javëve të fundit.
XS
SM
MD
LG