Ndërlidhjet

UASHINGTON


Partia Republikane e presidentit George Bush në zgjedhjet e djeshme ka marrë kontrollin në Kongresin e Shteteve të Bashkuara, duke zgjeruar shumicën në Dhomën Përfaqësuese dhe vënien e kontrollit edhe në Senat.
Kryetari i Partisë Demokratike, Terry McAuliffe këte fitore të Republikanëve ia vë për meritë popullaritetit të Bushit në mesin e publikut amerikan për luftën kundër terrorit dhe qëndrimit të tij të paluhatshëm ndaj Irakut.
XS
SM
MD
LG