Ndërlidhjet

UASHINGTON


Armata e Shteteve të Bashkuara njofton se për herë të parë ka rrëzuar një projektil artilerie në fluturim e sipër me një armë laserike me energji të lartë gjatë testimit të djeshëm mbi Nju Meksiko.
Armata njofton se laseri ka gjurmuar, locuar dhe ka shkrepur vrushkull drite të koncentruar fotonesh ndaj projektilit në fluturim dhe e ka shkatërruar.
XS
SM
MD
LG