Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermaia dhe Italia nënshkruan një marrëveshje për kombinimin e misioneve paqësore në Ballkan sipas së cilës sektorët e paqëruajtësve të tyre në Kosovë bashkohen, kurse afro 10 mijë ushtarë vihen nën komandën gjermane.
Më tej , edhe brigadat e udhëhequra nga francezët dhe britanikët në Kosovë do të kombinohen, kurse Shtetet e Bashkuara do të mbajnë komandën e tyre në sektorin lindor.
XS
SM
MD
LG