Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izarelite filloi me tërheqien e forcave të saja nga qyteti palestinez Xhenin në Bregun perëndimor pas operacioneve 17 ditëshe kundër infarstrukturës terroriste , siç thonë zyrtarët izraelit.
Radioja ushtarake izraelite thotë se forcat mundë të tërhiqen nga qyteti dhe kampi i refugjatëve të atjeshëm gjatë ditës dhe do të vendosen në rrethinën e qytetit.
XS
SM
MD
LG