Ndërlidhjet

AMAN


Policia dhe ushtria jordaneze, në aksione të përbashkëta kanë kryer një numër arrestimesh në mesin e grupeve militante islamike. Deri tani janë arrestuar 15 qytetarë vendas dhe 10 të huaj shumica e të cilëve irakenë dhe egjiptianë.
Ndërkaq gjatë një incident të dhunshëm gjatë ditës së djeshme u vranë 4 vetë mes të cilëve dhe një polic.
Arrestimet janë në serinë e masave paraprake të Amanit zyrtar për të parandaluar protesta dhe aktivitete të dhunshme në rast të sulmeve të mundhsme ndaj Irakut.
XS
SM
MD
LG