Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush do të kërkojë nga homologu i tij rus, Vladimir Putin, gjatë takimit të tyre javën e ardhshme në Sant Petersburg, të gjejë një zgjidhje politike për konfliktin në Ceceni.
Këshilltarja për siguri e presidentit Bush, Condelesia Rice, ka thënë se Uashingotni dëshiron një zgjidhje paqësore të konfliktit në Ceceni.
“Ne besojmë se rruga më e mirë për të zgjidhur situatën në Ceceni është përmes zgjidhjes politike, e cila merr parasysh dhe aspiratat e popullit cecen si dhe njeh tërësinë e Rusisë”, tha Rice.
XS
SM
MD
LG