Ndërlidhjet

SANTIAGO


Sulmet nga ana e mbrojtjes irakene mbi aeroplanët amerikanë dhe britanikë, të cilët patrullojnë në zonën e ndalim fluturimeve në jug të Irakut, janë shkelje e rezolutës së re të Këshillit të Sigurimit mbi Bagdatin, ka deklaruar sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld.
Rumsfeld nënvizoi se pret që Këshilli i Sigurimit të marë parasysh sjelljet e Irakut.
XS
SM
MD
LG