Ndërlidhjet

HAGË


Ka rifilluar sot me dyer të mbyllura, gjyqi kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviqit, i akuzuar për krime lufte dhe gjenocid gjatë luftrave në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci.
Gjyqi, i cili ka filluar në muajin shkurt të këtij viti me akuzat që lidheshin me Kosovën, është ndërprerë disa herë për shkak të problemeve shëndetësore të të akuzuarit. Gjykata është e shqetësuar për mbarëvajtjen e gjyqit dhe përfundimit të tij në kohë për shkak të problemeve në fjalë.
XS
SM
MD
LG