Ndërlidhjet

SARAJEVË


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte dhe zyrtari kryesor ndërkombëtar në Bosnjë, Paddy Ashdown kanë kërkuar nga Bosnja që të themelojë gjykatën e sajë për gjykimin e kriminelëve të luftës, që do të vepronte si komplemntar me Gjykatën e Hagës.
Ata kanë biseduar në Beograd, ku Del Ponte takon nesër sekretarin e përgjithëshëm të OKB-së, Kofi Annan.
XS
SM
MD
LG