Ndërlidhjet

PRAGË


Në kryeqytetin e Republikës Çeke nesër fillon samiti dy-ditësh i NATO-s në të cilin pritet të ftohen shtatë vende evropiane që ti bashkohen Aleancës.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush pas takimit me presidentin çek, Vacllav Havel në Pragë tha se këto plane do të “këndellin” Aleancën dhe do forcojnë aftësitë e saj për luftimin e terrorizmit.
Bush tha se shpreson që samiti i NATO-s do të ofrojë presion plotësues për të bindur Irakun që të çarmatoset.
XS
SM
MD
LG